Karşılaştırma · SUV

Ford Puma Gen-E vs Kia EV6

Ford Puma Gen-E ile Kia EV6 arasındaki temel farklar: Ford Puma Gen-E ₺3.088.800'den, Kia EV6 ₺3.790.000'den başlıyor; Ford Puma Gen-E ₺701.200 daha uygun; en uzun WLTP menzil: Ford Puma Gen-E 353 km, Kia EV6 428 km; hızlı şarj gücü 100 kW'a karşı 195 kW.

Fiyat, gerçek menzil, şarj süresi ve donanım aşağıda yan yana. Tüm değerler resmi Türkiye kataloglarından ve bağımsız ölçümlerden.

Ford Puma Gen-E, yandanFord Puma Gen-E₺3.088.800'den · 1 versiyon4 ölçütte öndeKia EV6, dış görünümKia EV6₺3.790.000'den · 1 versiyon8 ölçütte önde

Ford Puma Gen-E ve Kia EV6 teknik karşılaştırma

Her ölçütte modelin en iyi versiyonunun değeri; daha iyi olan vurgulanır.

ÖlçütPuma Gen-EEV6
Fiyat
Başlangıç fiyatı₺3.088.800₺3.790.000
En üst versiyon₺3.088.800₺3.790.000
Versiyon sayısı11
Menzil
WLTP menzil (en yüksek)353 km428 km
Gerçek otoyol menzilien uzun menzilli versiyon · bağımsız kaynaklı tahmin——
Kış menzilien uzun menzilli versiyon · bağımsız kaynaklı tahmin255 km—
Batarya (en büyük)43 kWh58 kWh
Tüketim (WLTP, en düşük)14,2 kWh/100 km16,4 kWh/100 km
Şarj
Hızlı şarj süresi (en iyi)23,2 dk (%10–80)18 dk (%10–80)
Maks. DC şarj gücü100 kW195 kW
AC şarj gücü11 kW11 kW
800 V mimariYokVar
Isı pompası—opsiyonel
Performans ve kullanım
Güç (en yüksek)123,5 kW125 kW
0–100 km/s (en iyi)8 sn8,7 sn
Dört çeker (AWD)YokYok
Bagaj523 L520 L
Arka koltuklar yatırılınca1.283 L1.290 L
V2L (araçtan cihaza elektrik)—Var
Batarya garantisi——
Euro NCAP güvenlik4 yıldız (2022)5 yıldız (2022)
Yerden yükseklik129 mm160 mm
Dönüş çapı10,5 m—
Üretimİthalİthal

0–100 km/s yarışı: Ford Puma Gen-E vs Kia EV6

İki modelin en hızlı versiyonları aynı anda kalkıyor. Resmi 0–100 sürelerinden, 100 km/s'ye kadar sabit ivme varsayımıyla hesaplanır; 100'e ulaşan araç sabit hızla devam eder.

0–100 km/s · kronometre
0,00sn
0
km/s
Ford Puma Gen-E Premium 123 kW
8,0 sn
0
km/s
Kia EV6 Elegance RWD
8,7 sn
Ford Puma Gen-E Premium 123 kW0 m
Kia EV6 Elegance RWD0 m

Araçlar aynı anda kalkar; 100 km/s'ye kim önce ulaşır?

Şarj yarışı: hızlı şarjda hangisi daha çok menzil ekliyor?

İki modelin hızlı şarjda en çok menzil ekleyen versiyonları aynı anda şarja takılıyor. Resmi DC şarj sürelerinden; şarj gücü pencere boyunca ortalama kabul edilir, eklenen menzil WLTP tüketiminden hesaplanır.

Hızlı şarj · %80'e kadar
0:00dk
1 sn = 3 dk
%10
batarya
Ford Puma Gen-E Premium 123 kW
%10–80 · 23,2 dk+0 km
%10
batarya
Kia EV6 Elegance RWD
%10–80 · 18 dk+0 km
Ford Puma Gen-E Premium 123 kW+0 km
Kia EV6 Elegance RWD+0 km

Araçlar aynı anda hızlı şarja bağlanır; kim daha çok menzil ekler?

Hangisini seçmeli?

Bütçe öncelikliyse

Ford Puma Gen-E, başlangıç fiyatında ₺701.200 daha uygun. Kampanyalı fiyatlar dahil en düşük versiyonlar karşılaştırılmıştır.

Sık uzun yol yapıyorsan

Kia EV6 WLTP'ye göre daha uzun menzil sunuyor (428 km); Kia EV6 hızlı şarjı daha kısa sürede tamamlıyor (18 dk). Uzun yolda durak sayısını menzil, durak süresini şarj hızı belirler; rotanı rota planlayıcıyla iki araç için de deneyebilirsin.

Soğuk bir şehirde yaşıyorsan

Isı pompası: Ford Puma Gen-E bilinmiyor, Kia EV6 opsiyonel.

Bagaj ve aile kullanımı

Ford Puma Gen-E 523 litre bagajla daha geniş (diğeri 520 L).

Performans

Ford Puma Gen-E en güçlü versiyonuyla 0–100 km/s'yi 8 saniyede tamamlıyor.

Ford Puma Gen-E versiyonları ve fiyatları

Kia EV6 versiyonları ve fiyatları

Sık sorulan sorular

Ford Puma Gen-E ile Kia EV6 arasındaki fark nedir?

Ford Puma Gen-E ile Kia EV6 arasındaki temel farklar: Ford Puma Gen-E ₺3.088.800'den, Kia EV6 ₺3.790.000'den başlıyor; Ford Puma Gen-E ₺701.200 daha uygun; en uzun WLTP menzil: Ford Puma Gen-E 353 km, Kia EV6 428 km; hızlı şarj gücü 100 kW'a karşı 195 kW.

Ford Puma Gen-E mi daha hızlı, Kia EV6 mi?

Ford Puma Gen-E Premium 123 kW 0–100 km/s'ye 8,0 saniyede çıkıyor ve bu sürede yaklaşık 111 m yol alıyor. Aynı anda kalkarlarsa o anda Kia EV6 Elegance RWD 92 km/s hızda ve yaklaşık 9 metre geride; 100'e 0,7 saniye sonra ulaşıyor.

Ford Puma Gen-E mi Kia EV6 mi daha ucuz?

Ford Puma Gen-E ₺3.088.800'den, Kia EV6 ₺3.790.000'den başlayan fiyatlarla satılıyor (Türkiye resmi fiyat listeleri).

Hangisinin menzili daha uzun?

WLTP'ye göre en uzun menzilli versiyonlar: Ford Puma Gen-E 353 km, Kia EV6 428 km.

Hangisi daha hızlı şarj oluyor?

En iyi versiyonlarda hızlı şarj: Ford Puma Gen-E 23.2 dk (%10–80), Kia EV6 18 dk (%10–80). Maksimum DC şarj gücü 100 kW ve 195 kW. 10 dakikalık hızlı şarjda Kia EV6 Elegance RWD yaklaşık 138 km menzil ekliyor (%10–80 18 dk, toplam 248 km). Ford Puma Gen-E Premium 123 kW aynı sürede 91 km ekliyor (%10–80 23,2 dk); fark 47 km.

Benzer karşılaştırmalar